koronaviruszashtita fin

Во повеќето препораки за заштита од пренесување и заразување со коронавирус,што деновиве ги читаме и слушаме , пишува „Не допирајте ги очите и деловите околу очите ако не ви се измиени рацете.“

kurkumanapitok fin

Куркумата традиционално се користи за спречување на кардиоваскуларни и невродегенеративни заболувања, како и за ублажување на дигестивните нарушувања, а чaјот од куркума претставува еден од најдобрите начини да го вклучиме овој зачин во исхраната, бидејќи високата температура ја зголемува биорасположивоста на антикоксидантите на куркуминот.

cimet fin

Еден од зачините кои ги обожаваме, циметот, има навистина моќно дејство за нашето здравје, освен што дава одличен вкус на храната и на пијалоците.

med fin

Понекогаш, силната и упорна кашлица е тешко да се смири, а ако трае долго, сигурно сте почувствувале болки во ребрата и плешките поради силниот напор.
Следниов рецепт можеби не е највкусен на светот, но е еден од најефикасните кога е во прашање упорната кашлица.

zelencuci fin

Во борбата против целулитот, покрај соодветната нега, вежбањето, редовниот пилинг и масажите, треба да се внимава и на исхраната.

salep fin

Салепот е напиток што најчесто се пие во текот на студените зимски денови. Тоа е растение од родот на орхидеи, од кое се користи коренот.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново