napitok fin

8.06.2020

Овој едноставен пијалок го зајакнува имунолошкиот систем, го хидрира организмот, ја крева енергијата и го потиснува утринското чувство на замор и поспаност. Сè на сè, совршена алтернатива на кафето.

vitaminD fin

Витаминот Д ја има една од клучните улоги во човечкиот организам. Учествува во многу процеси а неговата примарна функција е поврзана со одржување на здравјето на коските и забите, го зајакнува имуниот систем, ја стимулира работата на мозокот и на нервниот систем, го регулира нивото на инсулин и помага за регулирање на дијабетесот. Покрај тоа, уште е и поддршка на функцијата на белите дробови и кардиоваскуларното здравје а штити и од развој на карцином.

deca fin

Овие три народни лека можат да му помогнат на имунитетот на вашето дете.

dietasomagnezium fin

Исхраната со магнезиум е наменета за оние кои сакаат да изгубат вишок килограми, без да го загрозат нивното здравје. Всушност, консумирањето храна која содржи високи нивоа на магнезиум, е одлично и за слабеење и за зајакнување на коските, мускулите и меките ткива.

hranaprotivbrcki fin

Иако кај секој човек гените имаат значителна улога кога станува збор за процесот на стареење, сепак за појавата на брчки исто така многу влијае и начинот на живот и типот на храната што се јаде. Токму затоа, освен што стресот треба да биде сведен на минимум, а физичката активност да биде секојдневие на секој човек, без разлика на која возрасна група ѝ припаѓа, многу важно е да се внимава и каква храна се јаде и тоа на дневна основа.

masloodtikva fin

Поради својот единствен состав, маслото од семки од тиква придонесува за губење на килограмите, а не дозволува создавање на масни наслаги на проблематичните делови – на задникот, колковите и стомакот. Покрај тоа, маслото од тиква ги отстранува токсините од организмот и го подобрува матаболизмот, со што помага за намалување на целулитот.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново