Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

kompir fin

Оваа диета не може да биде траен начин на исхрана и токму поради тоа трае само три дена. Со нејзина помош ќе го поттикнете телото да го забрза метаболизмот и да се ослободите од насобраните штетни материи, особено ако во изминатиот период сте јаделе потешка храна, се чувствувате тешко или само ви е потребно да го одморите организмот.

Прв ден

Појадок: Еден варен компир и една чаша јогурт
Ручек: Два варени компира и една чаша јогурт
Вечера: Две чаши јогурт

Втор ден
Појадок: Една чаша јогурт
Ручек: Два варени компира и една чаша јогурт
Вечера: Еден варен компир и една чаша јогурт

Трет ден
Појадок: Еден варен компир
Ручек: Еден варен компир и една чаша јогурт
Вечера: Една чаша јогурт

Важно е да знаете дека не треба да користите сол, а компирот да го јадете пржен или печен. По овие три дена ќе забележите дека веќе се чувствувате полесно, а и апетитот ви е исконтролиран.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

Duma Banner

ezgif.com video to gif1

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

С О О П Ш Т Е Н И Е  З А  Ј А В Н О С Т

           

Општина Велес ја информира јавноста дека, првото авионско тертирање против комарци ќе го изврши на ден 07 јуни (недела) 2020 год. во периодот од 05.00 до 06. 30 часот. Доколку временските услови не дозволуваат авионско прскање истото ќе се изврши наредниот ден, 08 јуни (понеделник) 2020 год.

Границата, на третирањето е: Езеро Младост, с. Отовица, месност Јарбош, по течението на Вардар од север од с. Башино село низ Велес, се до вливот на реката Бабуна и с. Горно Караслари. На запад границата започнува од населбата Превалец, преку населбата Керамидна кон фабриката „Киро Ќучук“ и с. Горно Оризари.

Со третирањето ќе биде опфатено целото градско и приградско подрачје, како и целото течение на реката Вардар на овој потег. И оваа година ќе се третира рекреативниот центар Езеро Младост со непосредната околина.

Се известуваат пчеларите во времето на третирање и 3-4 часа потоа да ги затворат кошниците со пчели, заради можноста од влијание на средството со кое се врши третирањето врз безбедноста на пчелните семејства.

 
   
   
   
   

Најново