Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

limonada fin

Лимонот е намирница која важи за вистински подарок од природата, најмногу поради детоксирачките својства и големата количина витамин Ц.

Од друга страна, чиа семето ја враќа енергијата на телото и го подобрува имунитетот. Тоа е богато со омега 3 масни киселини, а исто така не содржи ниту трага глутен.
Комбинацијата на лимон и чиа семе важи за сосема природен енергетски пијалак, кој во исто време ќе ви помогне да се ослободите од насобраните отрови во телото.

Потребни ви се:
Една шолја вода
Еден исцеден лимон
Една лажичка јаворов сируп
Една лажичка чиа семе

Сите состојки треба да ги измешате и да оставите да отстојат најмалку 10 минути, а може и подолго, околу еден до два часа. Потоа, уживајте во природниот енергетски пијалак.

peskaravel

deltaprom

malina

babuna1

Поврзани вести

Kozuvcanka NG 300x250 Duma

veles2

gradsko1

caska

JPVLISICE

romantik1

jkpsvetinikole

crvenkrst2

vmro

biblioteka

fokus1

teatar

sekerce

gradinka

macaovcarova

konsalting

АПЕЛ ЗА ПОМОШ НА СЕМЕЈСТВОТО МАНЕВИ

На 20 декември 2019 година во пожарот што изби во комплексот Варналиите, во Велес, на улица: „Јован Наумов Алабакот“ целосно е оштетена и куќата со реден број 10 на семејството Маневи во која живееја Љубица и Бојан. Огнот ги пеплоса покуќнината, мебел, технички апарати и гардероба. Тие немаат каде да живеат. Засега се згрижени кај роднини. На Љубица и Бојан им е потребна граѓанската помош и поддршка. Граѓани, да му покажеме на ова семејство, дека не е само во загубата на имотот. 

Пред и за време на новогодишните и божикни празници, секој од Вас колку што може нека донира на сметка 210-5016284563-22, депонент НЛБ Тутунска Банка АД Скопје. Сопственик на сметката е Манева Љубица со живеалиште на ул. Јован Наумов Алабакот број 10 во Велес. Број на повикување за физички лица е 289, за правни лицае 262, со назнака донација.

За добронамерните граѓани надвор од Македонија уплатите можат да се вршат на IBAN Code MK7210501628456322, SWIFT TUTNMK22.

Најново