Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

balzamzausni fin

За да ги регенрирате усните од „пукање“ и да ги заштитите од ново сушење и лупење, заштитете ги со балзам кој можете сами да ги направите.

Усните „пукаат“ од ветрот и студеното време кое ни претстои, но и кога ќе ви падне имунитетот, па организмот испраќа порака во исхраната да внесете повеќе витамини. За да ги регенрирате и да спречите ново оштетување, заштитете ги со балзам кој можете сами да го направите.

Потребно е да издвоите само пет минути. Помешајте три лажици пчелин восок и исто толку кокосово масло, а потоа состојките загрејте ги во рерна или микробранова печка, додека да се стопат.

Потоа додадете лажичка масло витамин Е и пет капки маслиново масло, па вратете ги во печката додека смесата целосно да се стопи. Измешајте ги состојките и префрлете ги во пластично кутивче и вашиот балзам за заштита на усните е готов.

 Нова 2020

 ДЕЛТА ПРОМ 1

 2021 со честитки за Божиќ и стара Нова година

 и благосостојба во домот и успех во работата

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

NOVOGODISENBANERSINALCO

 Fokus

viber image 2020 12 24 14 00 26

viber image 2021 01 02 09 31 36

from samantha howells 1

from samantha

 Романтик

 2021 Честит Божиќ и Стара Нова година 1

 2021 Честит Божиќ и Стара Нова година 2

 2021 Честит Божиќ и Стара Нова година 4

opshtina chashka

 посакува Среќна 2021 година

 Нова 2021 честит Божиќ и Стара Нова година 4

 
   
   
   
   

Најново