Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

utrinskokafe fin

Сите сакаме шолја кафе наутро, но има право време и кога се пие кафето.

Кафе веднаш по будењето е стресно за телото и е шок промена.

Кофеин рано наутро го активира кортизолот, хормон на стрес.

Ако пиете наутро значи ќе имате потреба и од повеќе шолји кафе во текот на денот.

Затоа станете и појадувајте, па по час или два пијте кафе.

 Нова 2020

 ДЕЛТА ПРОМ 1

 2021 со честитки за Божиќ и стара Нова година

 и благосостојба во домот и успех во работата

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

NOVOGODISENBANERSINALCO

 Fokus

viber image 2020 12 24 14 00 26

viber image 2021 01 02 09 31 36

from samantha howells 1

from samantha

 Романтик

 2021 Честит Божиќ и Стара Нова година 1

 2021 Честит Божиќ и Стара Нова година 2

 2021 Честит Божиќ и Стара Нова година 4

opshtina chashka

 посакува Среќна 2021 година

 Нова 2021 честит Божиќ и Стара Нова година 4

 
   
   
   
   

Најново