Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

casasovoda fin

Топлата вода го стимулира метаболизмот и циркулацијата, ја чисти кожата на лицето и телото и се смета за сојузник на женската убавина…

1. Пиењето на една чаша топла вода секој ден ја прочистува кожата и особено им се препорачува на лицата кои имаат проблем со сува кожа или акни.

2. Топлата вода ги опушта мускулите, па нејзиното консумирање е одлично решение за сузбивање на менструалните грчеви.

3. Наутро пред појадокот и половина час по оброкот една чаша топла вода го поттикнува варењето и ги решава проблемите со надуеноста и акумулацијата на гасови.

4. Пиењето на топла вода помага и при инфекции на уринарниот тракт, и ја намалува горушицата.

5. Редоното пиење на топла вода ја зголемува циркулацијата, потењето и исфрлувањето на токсини од телото со што ќе ја олесните работата на црниот дроб и бубрезите.

6. Ако испиете една чаша топла вода еден час по оброкот ќе го забрзате метаболизмот и ќе го поттикнете согорувањето на калории.

7. Редовната консумација на топла вода помага при астма и икање, а ќе ви даде и дополнителна сила кога страдате од настинки и кашлица.

 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново