Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

salataodproso fin

Нутриционистката Џесика Скот открива кои намирници можат да ве подмладат и да ви обезбедат долговечност.


Сок од цвекло
Пијте 250 мл сок од цвекло секој ден и ќе го намалите крвниот притисок за 7 проценти

Пченка
Уживајте во варената или печена пченка, бидејќи влакната кои ги содржи успешно се борат против ракот на дебелото црево

Путер и кафе
Путерот во кафето ве штити од оштетувања предизвикани од слободните радикали.

Chlorella во прав
Додадете Chlorella во прав во вашата салата за зајакнување на имунитетот

Цимет
Посипете ја со цимет овесната каша и одржете го нивото на шеќер во крвта

Поширани јајца
Пошираните јајца спречуваат деменција, благодарение на докозахексаеноинска киселина, која е пронајдена во жолчката.

Просо
Просото е богато со триптофан, претходник на серотонин, кој го намалува ризикот од депресија.

Анасон
Анасонот е богат со влакна, го намалува холестеролот и ги отстранува токсините

Кафе
Не само што ќе спречи да се чувствувате како зомби во 7 наутро, туку ќе го намали и ризикот од рак на кожата за 21 процент

Авокадо
Маслото од авокадо се бори против опасните слободни радикали, кои се одговорни за карциномот.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново