zalfija fin

Кашлицата е грчевита контракција на мускулите, со која организмот се ослободува од слузта акумулирана во бронхиите и може да биде инфективна. Значи, кашлицата е помошник на кој му е потребна поддршка.

ruzmarin fin


Кога станува збор за здравата исхрана, луѓето се чини дека станаа поактивни отколку што некогаш биле. Постои зголемен интерес за здрав начин на живот и луѓето се информираат и едуцираат за тоа што јадат. Многу луѓе започнуваат со здрави навики во исхраната со цел да ја контролираат телесната тежина и разни болести, и затоа ви претставуваме уште едно растение кое може да се додаде во вашата здрава исхрана – рузмарин.

Vitaminiprotivkoronavirus fin

Силниот имунитет е важен во борбата против коронавирусот. Само силен организам може да се спротивстави на оваа болест, која не избира кого ќе нападне. Короновирусот коси по светот, а покрај заштитните мерки, многумина одлучија да се „заштитат“ така што со витамините и суплементите ќе го зајакнат имунитетот.

modrislivi fin

Модрите сливи се многу корисен деликатес, бидејќи позитивно влијаат на целото тело. Тие содржат фосфор, калиум, магнезиум, натриум и други супстанции кои можат да ја зголемат јачината на коските кај жените.

zdravahrana fin

Здравата исхрана има безброј придобивки кога е во прашање здравјето. Таа го намалува ризикот од различни болести, го јакне имунитетот, ни дава повеќе енергија и позитивно влијае на квалитетот на сонот. Еве како одредена здрава храна влијае не само да се чувствуваме туку и да изгледаме добро.

hrana fin

Подгответе си свежа сезонска салата во чиј состав можете да ставите најразлични зеленчуци во различни бои. Токму таквата колоритност ќе ви го подобри расположението а истовремено ќе ве направи и поздрави, бидејќи со редовен внес на ваков тип на храна, вие ќе внесувате доволно витамини и минерали кои ќе ви помогнат да го одржувате здравјето и виталноста на телото.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново