Секоја жена сака да има убави нокти на рацете. Меѓутоа,често с случува да не можете да доќекате да пораснат доволно за да ги формирате по сопствена желба. Во продолжение прочитајте неколку совети кои ќе ви помогнат вашите нокти да растат побрзо и да бидат поцврсти.

За нега на кожата некогаш е потребно толку малку,само две состојки –мед и жолчка.

Додека секогаш сакате да имате беспрекорна коса, понекогаш веројатно и нема да имате време да се посветите на неа .Кога сте во брзање, сушењето на косата најверојатно трае предолго. Постои начин што ќе ви помогне да го забрзате сушењето на косата, и ние ќе ви откриеме како.

Оваа есен се носат модели на гумени чизми под колено или до глуждот во сите бои. Смелите дами може да изберат дизајн со интересни дезени.

За да ги исчистите порите на мрсната кожа и да и овозможите да дише,најдобро е да користете маски кои имаат кисели состојки,на пример лимон или зелена јаболка.

Да биде здрава и убава кожата потребни се пилинзи. Природните се често пати многу подобар избор од оние од продавница, и затоа ви предлагаме да направиме едноставен рецепт за пилинг со кора од лимон и афион со кој вашата кожа ќе блесне.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново