Едноставен начин како да дојдете до интересен дизајн кој нема да ве чини ни време ни пари, а ќе изгледате  оригинално. Потребни ви се само 5 чекори:

Измешајте по една чаша глицерин и вода и чаша кафеав шеќер.

Кршливи,слаби и разлистени нокти се честа појава. За повторно да бидат силни и убави, потребно е повеќе внимание да посветите на нивната нега. Ви откриваме се што треба и не треба да правите за повторно да имате силни нокти.

Со правилна исхрана ја забрзуваме работата на фоликулите кои се задолжени за производство на коса. 0д правилната исхрана зависи и квалитетот на косата кој овие фоликули ќе го произведат – кога нема доволно материи за нормално производство на коса влакното е се полош квалитет и растот на косата е забавен.

Ако имате многу напукнати или кармини кои не сте ги потрошиле до крај немојте да ги фрлате.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново