Пилинг – Со четкичката нежно масирајте ги усните да ги отстраните мртвите клетки.

За усните да ви бидат пополни и посочни доволно е да следите неколку едноставни правила. Ако не сте задоволни со нивниот изглед можно е да прескокнувате неколку чекори во шминкањето или пак ги занемарувате советите кои можат да ви користат. Ви откриваме како да ги нагласите вашите усни.

Маслото од јојоба е општо познато и се користи за анти вопалителни својства како природен производ за лечење на разни состојби на косата и кожата.

Многу жени бојата на лакот за нокти ја адаптира спрема бојата на облеката или едноставно се одлучува за неутрална нијанса која одгповара на сите прилики. Ако сакате да изберете лак кој најдобро ќе ви одговара бојата изберете ја на основа на вашиот тен.

Моливчето е одлично за нагласување на очите.Со негова помош лесно ќе креирате гламурозен или драматичен вечерен изглед но ако сте умерени можете да го користете и за дневни варијанти да ги истакнете очите. Еве неколку примери за моливчето да ви истрае цел ден.

Само затоа што имате чувствителни очи не треба да се откажете од шминкањето. Тие бараат повеќе кога станува збр за шминкање но не е ни невозможно да се нашминкаат. Ви донесуваме совети со кои ќе ги истакнете.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново