Сигурно ви се случило да не изгледате најдобро секое утро кога ќе се разбудите? Тоа е сосема природно па некогаш ќе се разбудите задоволни а некогаш незадоволни со вашиот изглед. Затоа еве неколку предлози.

Кога последен пат сте го пребарале својот несесер со шминки и сте ги фрлиле старите производи? Не се сеќавате Тогаш е идеално време тоа да го направите...

Сè повеќе жени на просечна возраст во Британија си прават “рачен лифтинг” – процедура за подмладување на кожата на рацете со помош на вбризгување на масти во горниот нејзин слој.

- Научете како да ги фенирате шишките на вистински начин

Да биде здрава и убава кожата потребни се пилинзи. Природните се често пати многу подобар избор од оние од продавница, и затоа ви предлагаме да направиме едноставен рецепт за пилинг со кора од лимон и афион со кој вашата кожа ќе блесне.

Различно се потиме поради стрес, топлина, или вежбање, а секој вид на потење има карактеристични хемиски својства. Поради тоа, мирисот од стрес е најнепријатен. Дерматолозите препорачуваат на секои шест месеци да се менува дезодорансот за телото да не се навикне на него и да престане да реагира на неговите својства.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново