Постојат повеќе начини преку кои може да го сокриете вишокот на стомакот

Од дамнешно време жените ги користеле зелката, маслиновото масло, млекото и ѓумбирот како состојки за нега на својата кожа.

Сигурно имате омилени парчиња облека и аксесоари за кои би кажеле дека не би ги замениле со ништо, па дури и би ги носеле почесто. Во таа насока од продолжение еве седум трикови кои ќе ви дадат персонален печат по начинот на кој ги применувате од комбинациите.

За да бидете вистинска дива треба да знаете дека вашата кутија за накит мора да поседува неколку оригинални парчиња накит кои што ќе имаат уникатна изработка, несекојдневен дизајн и ќе почиваат врз модните начела на класиката. Затоа ви презентираме неколку прачиња накит кои што оправдано се закитија со епитетот безвременски и секогаш во тренд.

Нежен и едноставен ѓердан

Една дама не треба само да биде убава, туку во својата колекција на накит да поседува барем еден ѓердан кој што има едноставен дизајн, нежен изглед и елегантен сјај.

- Научете како да ги фенирате шишките на вистински начин

Одличен начин да ја освежите, затегнете и исчистите кожата на лицето.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново