Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Многу девојки избегнуваат очила бидејќи стравуваат дека тие би можеле целосно да со променат нивниот изглед. За да бидете комплетно задоволни со својот нов изглед важно е шминката да ја адаптирате на очилата.

Моливчето за очи не треба да биде усогласено со бојата на оквирот.

Ја занемарувате важноста на маскарата – Очилата ги истакнуваат очите па затоа потрудете се дополнително да ги нагласите барем со еден слој маскара.

Избегнувајте „тешки“ очи – Силна шминка од очилата може да изгледа многу агресивно.Ако сакате смоки очи ,одлучете се за понежни и посветли авријанти кои сигурно ќе ви изгледаат многу подобро од темните.

Прекријте ги подочниците – Потребен ви е добар коректор кој ќе ги покрие подочниците и темните кругови околу очите.Избегнувајте нанесување на сенка и моливче на долниот капак.

Истакнете ги веѓите – Веѓите пред се треба да бидат такви да одговараат на формата на вашето лице и да ја нагласувата убавината.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново