Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

hidratacija fin

Штетните УВ-зрачења се погубни за квалитетот и на масната и на сувата, па дури и на кожата која не ви прави никаков проблем.

Масната кожа бара посветеност и нега, а ако ја имате, знаете колку некогаш тоа може да биде комплицирано, особено додека да го најдете соодветниот производ.

Масната кожа бара редовно чистење на лицето и најмалку еднаш неделно пилинг. Исто така, шминката мора да ја отстранувате темелно, но и ограничено да го изложувате лицето на сонце.

Наутро и навечер е задолжително користењето тоник, за да може да се отстранат сите насобрани нечистотии и маснотии. Што се однесува на хидратацијата, користете креми на база на вода, кои содржат и глицерин.

Овој начин на нега применувајте го преку целата година, бидејќи е соодветен за вашиот тип кожа.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

lifer gif 300x250 Duma

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

Rontis oglas 2

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет во Велес има потреба да вработи:

Техничар  во оддел за  одржување

Кандидатите треба да ги исполнуваат следните услови:

  • ССС (Електро- техничар,  Машински техничар и др. сродни занимања)
  • Познавање на англиски јазик
  • Познавање на работа со компјутери
  • Со или без работно искуство ( предност имаат кандидати со работно искуство со машини )

Локација : Велес

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со слика на  hrmk@rontis.com  или на адреса: ДПТ РОНТИС  ДООЕЛ Велес  с. Долно Оризари бб, Велес 1400  задолжително со назнака за Техничар, најдоцна до 06/03/2020 година .

 
   
   
   
   

Најново