Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

karmin fin

Освен што е акцент, карминот е одличен за оптичкото зголемување на големината на усните и ги претвора во вистинско оружје за заведување.

Ги презентираме најсоодветните кармини според бојата на вашата кожа.

1. Светла кожа
Жените кои имаат светлина кожа може да стават секоја боја на различната палета на нијанси. Светла како праска, розова и слично се добра опција за денот. Во исто време, вечерната шминка е дополнета со темни и богати нијанси на црвено, па дури и циклама. Нивната светла кожа се појавува како чиста ткаенина, на која тие самите се уметници и експериментатори со бои.

2. Средно темна кожа
Дамите со средно темна кожа може смело да експериментираат со широк спектар на нијанси. Можете да изберете помеѓу сите нијанси на црвено, кои се движат од најлесните до најмрачните, па дури и сорти како корална боја. За поприроден изглед и нагласување на природната убавина, користете кафеава палета во различни нијанси.

3. Темна кожа
За дами кои имаат темна кожа, без разлика дали по природа или со изложување на сонце, најдобрата опција за кармин се неонските и светли нијанси. Тие се најпогодни во екстравагантни сина, зелена, жолта и портокалова. Се разбира, ако не сте толку храбри, можете да ја искористите палетата на неон во црвените бои.

 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново