Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Кожата и косата најверојатно никогаш не ви биле во полоша состојба. Петеравте со дневната шминка за да ја сокриете несовршеноста на лицето, а косата постојано ја горите.
Затоа решете се оваа недела да користете водка за да ја подмладите косата и кожата на лицето.
Причината – водката има бројни предности, освен дека може да се пие.

Лице

Измешајте еднакво количество вотка и вода, па смесата со помош на памучен тампон нанесете ја на лицето. Истиот момент кога водката ќе го допре лицето ќе почувствувате како кожата се стега и се лади.

По една недела од оваа рутина, кожата веќе ќе почнува да се подмладува. Значи ова е идеално решение за сите кои оние кои имаат мрсна кожа – но овој третман никако не се препорачува на жените со сува кожа.

Коса

Доволно е во шампонот, да истурите еден чашка водка. На овој начин ќе се отстранат сите нечистотии од косата и ќе ја направите сјајна. На почетокот ќе се исплашите дека водката ќе го исуши скалпот, како и тоа како ќе го направите лицето, но ќе згрешите. Не само што косата ќе стане сјајна, но таа постепено ќе стане како свила. Косата која отсекогаш е сува, особено по капење добива свежина. Фактот дека на другите им изгледа свиленкаста ќе ги израдува. Дури и за време на врнежливи и влажни денови, косата ќе изгледа совршено.

Отстранува и првут

Во една чаша вотка додадете три гранчиња рузмарин и оставете ја смесата во текот на ноќта. На другиот ден исцедете ја течноста и ставете ја на скалпот. Оставете да отстои половина час, а потоа измијте ја главата со ладна вода. Само по еден третман првутот речиси ќе исчезне.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново