Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Сомотните кармини често ги истакнуваат неправилнсотите па се препорачуваат мат ружеви или моливчиња за уста.

Забите ефикасно може да се белеат со помош на бројни третмани за домашна употреба но дали знаевте дека до бели заби може да помогне и шминката?

1. Бронзер

Со блед тен забите изгледаат жолто. Набавете бронзер кој одговара на вашиот тен и направи потемнет изглед на лицето со кој товите заби ќе заблескаат.

2.  Кармин и сјај кои одговараат

Доколку сакашпобели заби,користи кармини и сјаеви со сини тонови. Ладните бои ќе направат твоите заби да изгледаат бело додека оние со портокалова и жолта нијанса ќе направат твоите заби да изгледаат жолто.

3. Заборави на мејк ап во бејби розови тонови

Доколку имаш жолтеникави заби заборави на комплетен мејк па во розови тонови. Ако користиш во исто време и бледа розова сенка и розово руменило,и бледо розев кармин твоите заби нема да изгледаат добро. Подобро избери сенки кармини во разни бои,кафеава сенка и потемен кармин,бела сенка,туш и црвен кармин...за да го оттргнете вниманието од забите.

4. Одбери мат бои

Сомотните кармини често ги истакнуваат неправилнсотите.Носете мат кармини или моливчиња за уста.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново