Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Со промените на сезоните се менува и негата на кожата. Кожата во зима бара посебно нега а важно е секогаш да е хидрирана. Ви откриваме како правилно да се негува кожата за таа да биде здрава и сјајна.

Пилинг- Пилингот правете го два пати неделно. Отстранување на мртвите клетки на кожата ќе ја направи мазна и блескава.

Хидратација – Кожата во зима е сува па е потребно почесто и побогато да се мачка со хидратантен лосион. Добро решение се и суви масла бидејќи брзо се впиваат а на кожата и даваат убав и здрав сјај.

Балсам за усни – Проблемот на испукани усни ќе го решите со често нанесување на балсам за усни.

Течност- пиење на доволна количина на течнсоти е важно во текот на цела година,а особено во зима. Внатрешната хидратација е важна за свекупното здравје а ќе се одрази на убавината на кожата.

Стапала – Во зима лесно забораваме на негата на стапалата. Но ако сакате вашите стапала да бидат подготвени за сандали со првите зраци на сонцето ,водете сметка за нив и за време на зимските месеци. Секојдневно мачкајте ги со хидратантен крем за да бидат здрави и убави.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново