Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Студот и ветрот лесно ја сушат кожата поради што рацете стануваат груби.Ако не ги негувате правилно кожата на рацете ќе стане уште пооштетена и погруба.

Рацете паметат се па би требало да вложите време и труд за нивна нега. Ви откриваме неколку совети со кои вашете раце повторно ќе бидат меки и нежни.

 

Миење на рацете – Студената вода ја суши кожата па затоа рацете подобро мијте ги со млака вода. Внимателно иберете и сапун.

Крем за раце- Нанесувајте ја неколку пати на ден и секој пат по миење на рацете. Изберете мрсен хидратантен крем.

Памучни ракавици – Во речиси секоја козметичка продавница можете да ги купите.Неколку пати во неделата на рацете втријте дебел слој хидратантен крем и оставете да делува преку ноќ.

Секогаш носете ракавици – Никогаш не излегувајте надвор без ракавици бидејќи тие најдобро ќе ја заштитат кожата од студот и ветрот.

Поврзани вести

E baner

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

10 (десет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на hrmk@rontis.com  или на адреса:

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 30/11/2019 година.

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи:

Техничар  во оддел за  одржување

Кандидатите треба да ги исполнуваат следните услови:

  • ССС (Електро- техничар,  Машински техничар и др. сродни занимања)
  • Познавање на англиски јазик
  • Познавање на работа со компјутери
  • Со или без работно искуство ( предност имаат кандидати со работно искуство со машини )

Локација : Република Македонија - Велес

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со слика на  hrmk@rontis.com  или на адреса: ДПТ РОНТИС  ДООЕЛ Велес  с. Долно Оризари бб, Велес 1400  задолжително со назнака за Техничар, најдоцна до 30/11/2019 година .

Најново