Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Ако сте во дилема кој производ да го изберете при купување бидејќи не сте сигурни кој тип на кожа го имате ви предлагаме мали тестови кои и тоа како ќе ви бидат од помош.

Земете парче самолеплива лента и притиснете на образот околу 30 секунди. Доколку кога ќе ја извадете на неа останат лушпи вашата кожа е сува. Мешаната кожа ќе ја препознаете така што пред утринското миење марамче ќе ставете преку лице и ќе го притиснете на него.

Кожата е комбинирана ако марамчето се залепи за Т-зоната. Час подоцна по миењето,земете парче хартија  притиснете го на едната страна на носот неколку секунди. Ако хартијата стане проѕирна имате мрсна кожа.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново