Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Сигурно ви се случило да не изгледате најдобро секое утро кога ќе се разбудите? Тоа е сосема природно па некогаш ќе се разбудите задоволни а некогаш незадоволни со вашиот изглед. Затоа еве неколку предлози.

Миење.

Основно правило за секоја жена е да го мие лицето секоја ноќ пред спиење. Ова ќе биде корисно за вас бидејќи нема да остане шминка на вашето лице. Кога ќе се разбудите измијте го лицето со обична топла вода и избришете со сува крпа. Подрачјата околу очите збришете ги со вата.

Направете пилинг.

Еден од најдобрите утрински совети за нега на кожата е да направте пилинг на кожата откако ќе ја измиете со топла вода. Тоа ќе ја направи мека и нежна.

Тонирање

Некои од вас можеби мислат дека за тонирање е потребно многу време. Меѓутоа утринското тонирање на вашето лице ќе ви помогне да изгледа свежо и витално. Користете тонер кој не содржи алкохол.

Намачкајте.

Ако сакате да имате мека и нежна кожа цел ден,морате вашата кожа редовно да ја мачкате. Во утринските часови ставете лесен крем на вашето лице и нежно втријте го кремот во кожата.

Хидратација.

Меката вода ќе ви помогне да ја задржите кожата хидратизирана. Ако пиете три чаши вода штом ќе се разбудите тоа ќе ви даде многу енергија за тој ден.

 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

С О О П Ш Т Е Н И Е  З А  Ј А В Н О С Т

            Општина Велес ја информира јавноста дека, третото авионско тертирање против комарци ќе го изврши на ден 14 август (петок) 2020 год. во периодот од 0500 до 0630 часот. Доколку временските услови не дозволуваат авионско прскање истото ќе се изврши наредниот ден, 15 август (сабота) 2020 год.

            Границата, на третирањето е: Езеро Младост, с. Отовица, месност Јарбош, по течението на Вардар од север од с. Башино село низ Велес, се до вливот на реката Бабуна и с. Горно Караслари. На запад границата започнува од населбата Превалец, преку населбата Керамидна кон фабриката „Киро Ќучук“ и с. Горно Оризари.

Со третирањето ќе биде опфатено целото градско и приградско подрачје, како и целото течение на реката Вардар на овој потег. И оваа година ќе се третира рекреативниот центар Езеро Младост со непосредната околина.

Се известуваат пчеларите во времето на третирање и 3-4 часа потоа да ги затворат кошниците со пчели, заради можноста од влијание на средството со кое се врши третирањето врз безбедноста на пчелните семејства.

           

                                                                                    Градоначалник

                                                                                    на Општина Велес,

                                                                                    Аце Коцевски

 
   
   
   
   

Најново