Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Многу жени бојата на лакот за нокти ја адаптира спрема бојата на облеката или едноставно се одлучува за неутрална нијанса која одгповара на сите прилики. Ако сакате да изберете лак кој најдобро ќе ви одговара бојата изберете ја на основа на вашиот тен.

Светол тен- Најдобро ќе ви одговараат светли нијанси на лак со сини и виолетови подтонови.Добар избор се и пстелни нијанси,розови и црвени.

Златен тен – Ако сте потемнети,топлите бои на лакови за нокти одлично ќе ви одговараат.Изберете посветли нијанси на кафеава,сина ,розова и виолетова боја.

Маслинест тен- На вас ќе ви одговараат речиси сите бои на лакови за нокти од црвени,преку бордо до сини и праска тонови.Металик лаковите исто така се одличен избор.

Изразено темен тен – Најдобро ќе одговараат темни бои како бургундец,виолетова или боја на слива.Избегнувајте премногу светли тонови и неонски лакови за нокти.

 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново