Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Крушката е едно од најдобрите овошја и она што е најдобро достапни се преку цела година.

Во себе содржат калциум,железо,магнезиум,фосфор,цинк,бакар,манган,флуорид,витамин Ц и сл. Искористете ги овие благодети на крушката во козметиката. Направете си маска за лице и тоник и освежете ја својата кожа.

 

Маската за лице ќе ја направите така што ќе изгмечите една крушка и измешајте со малку природен лимонов сок. Измешајте додека не добиете мазна смеса. Нанесете ја маската на чисто лице и оставете да делува 10 минути. Тоник за лице направете така што ќе излупете две зрели крушки и сварете ги додека не добиете сируп.Оставете да се излади и ставете во шише која можете херметички да ја затворите и вашиот тоник е спремен.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново