Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Ако сте во потрага за некој поинаков маникир можеби би можело да ве усреќи пердув на ноктите.

После бројните иновации брендот Ciate повторно понуди нешто невообичаено. Доколку веќе не се слушнале за маникир со пердуви ви предлагаме тој да стане ваш совршен зимски маникир.

 

Креативците на позантиот бренд предлагаат ноктите да ги украсите со пердуви. Во Ciate сетот доаѓаат 40 пердуви,лак,надлак за брзо сушење,2 турпии и ножички за нокти. Достапни се три сета – „Ruffle My Feathers“, „What a Hoot“, „All A Flutter“, а чинат 25 долари. Иако се чини комплицирано за нанесување од Ciate порачуваат дека многу едноставно се аплицираат а се вадат со обичен лак- ацетон.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново