Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

За хидратација на косата, маслиновото масло е веројатно една од најдобрите состојки.

Затоа и во многу маски и шампони кои ги купувате често е дел од состојките, иако е во мала количина.

 

Ако сакате дополнително  да се погрижите за косата, само загрејте маслиново масло, но не дозволувајте да ви зоврие.

Топлото масло ставете го на коса, покријте го со фолија и оставете го да делува околу 45 минути, па измијте ја.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново