Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Пред да сe упатите кон фризерскиот салон обидете се да ја опоравите косата. Потстрижувањето не е секогаш единствено решение па дури и кога е во прашање премногу оштетена коса. Ви донесуваме еден едноставен и делотворен рецепт за маска за коса.

Потребно ви се: банана,две лажици мајонез,една лажица маслиново масло.

Бананата изгмечете ја,додадете ги остаанатите состојки и измешајте додека се добро не се соедини. Маската нанесете ја на косата,замотајте ја косата со пластична вреќичка или фолија ,па на крај со крпа.Оставете ја да делува еден час,потоа измијте ја со топла вода и на крај исплакнете ја на вообичаен начин.

 

 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново