Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Кога станува збор за отрови кои се наоѓаат во козметичките производи за убавина, не би требало да се прашувате кој од нив се наоѓа во вашата шминка и препарати за нега на лице и тело, туку кои од нив не се наоѓаат во нив!

За жал, отровите се наоѓаат во многу производи кои жените ширум светот ги користат. Она го причинува вистинска паника е тоа што над 10 илјади отровни состојки се наоѓаат и во производите за коса и кожа!

“Ако на производите не пишува “без отрови” или “сто посто природно, тогаш во 80% од случаите производите содржат барем еден отров во себе”. Стручњаците тврдат дека нема место за паника –  доволно е да ја читате декларацијата и за себе да ги бирате најздравите производи.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново