Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

За нега на кожата некогаш е потребно толку малку,само две состојки –мед и жолчка.

Измешајте лажичка мед со жолчка. Смесата нанесете ја на чиста кожа на лицето и вратот. Оставете да делува 20-ина минути а потоа измијте со млака вода. По чистењето на кожата задолжително нанесете го вообичаениот хидратантен крем.

Смесата од мед и жолчка ќе ја навлажни и нахрани вашата кожа. Маската е погодна за сите типови на кожа а може да се нанесува еднаш неделно.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново