Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Сега е време кога особено треба да се посвет внимание на негата. Ова сe трите производи кои се задолжителни во секој несесер :

Хидратантен крем,квалитетниот крем за лице ќе спречи сушење на кожата но и појава на први брчки. Редовното нанесување на хидратантен крем спречува лупење на кожата и чувство на затегнатост.

Крем за раце,многу жени најмалку внимание посветуваат на нега на еден од најизложените делови на телото,особено во зима. Рацете најпрво ги оддаваат годините и токму затоа треба редовно да ги мачкате. Кремот секогаш носете ја со себе и редовно користете ја.  Изберете некоја со мирис за рацете покрај тоа што ќе ви бидат меки нека бидат и миризливи.

Балсам за усни,испуканите усни се често проблем во зима. За да го спречите сушењето на кожата на усните редовно нанесувајте го својот омилен балсам или вазелин. Предност имаат оние во боја, покрај заштита даваат и сјај и убавиина на усните.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново