Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Парфемот се нанесува на 12 точки на човечкото тело, на местата каде што може да се почувствува пулсот со вашите прсти. Тоа се :

- Слепоочниците

- Зад ушите

- На вратот

- На свиокот на раката - лактот, но од другата страна

- На свиокот на раката - стандардно место каде се мери пулсот

- Нозете во висина на колената, но од другата страна

Овие места се избрани, најверојатно затоа што тука вените и артериите се најблиску до површината на кожата ( затоа и пулсот се чувствува ) , така што тие места и во ладна атмосфера се најзагреани, со што се овозможува постојано испарување на мирисот.

 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново