zoltfustan1

Модните експерти ги идентификуваа трите главни трендови што ќе владеат во есен 2020 година, анализирајќи ги новите колекции на популарни светски познати модни куќи. Според модните критичари, ќе има точно три главни трендови што ќе владеат оваа есен. Тие ја посочија и бојата што ќе биде хит во есен 2020 година.

maskaodmedportokalmorskasol fin

Ако имате проширени порни или сакате да направите пилинг и да ги отстраните мртвите клетки од кожата, оваа маска е токму за вас. Покрај тоа, на кожата ќе и обезбедите влажност и ќе ја нахраните, што директно влијае на намалување на борите на вашето лице

Olivija2

Оливија Палермо важи за една од најголемите модни икони на денешницата.

kostimizakapenje fin

8.06. 2020

Дали поради состојбата со корона вирус или поради чудните временски услови, некој нема да биде во можност ова лето да го помине на плажа покрај море. Но дизајнерите на костими за капење сепак смислиле и обрнале внимание на модата.

sandaliodkonop fin

2.07.2020

Сандалите направени од коноп не се новост но, ова лето се кандидат за најпопуларни.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново