Откако беше претставен во септември 2000-та година, Nokia продаде 126 милиони примероци од моделот 3310. Тоа беше во времето пред iPhone, кога Nokia владееше со нејзините популарни уреди. Сега, 3310 прави носталгично враќање во форма на модерна варијанта.

Бактериите во желудникот се многу честа болест во денешно време и се лечат многу долго и тешко. Ви препорачуваме сигурен лек против бактерии во желудникот на природен начин.

Овој пронајдок можеби е најдобрата заштита на екранот на вашиот паметен телефон од гребнатинки.

Еден од најголемите кинески производители на паметни телефони, кој имаше особено успешна 2016 година, на MWC во Барселона ќе претстави нова технологија за камерите која ќе ја употребува во своите уреди.

Facebook тестира нова опција која ќе им олесни на корисниците во следењето на публикации на нивни пријатели на другите социјални мрежи, пишува британското издание “Independent”.

Многу компании минативе неколку години се обидоа да ја разнишаат доминацијата на Android и iOS – Microsoft со Windows Phone, Blackberry со својот еко систем, Samsung со Tizen и дури и Ubuntu. Сепак, тие не само што не успеаја, туку како никогаш досега, во 2016 година Android и iOS имаа апсолутна доминација на пазарот, која најверојатно ќе продолжи и оваа година.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново