Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

mesingjer fin

Фејсбук месинџерот отсега дозволува автоматски превод на пораките од шпански на англиски јазик и обратно, како што и беше најавено пред неколлку месеци.

Функцијата М Транслејшнс ќе биде дел од веќе постоечкиот сет М-Саџесченс и овозможува креирање готови автоматски одговори или означување локација. Новата опција првично ќе биде достапна во САД и Мексико.

Фејсбук има намера, освен англиски и шпански, во блиска иднина да опфати и други јазици.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново