Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

SPfudbal fin

Google ќе им олеснат на фановите на фудбалот во следењето на најновите вести и настани на Мундијалот 2018. Компанијата има развиено посебна секција во пребарувачот, посветена целосно на Светското првенство во фудбал 2018. Во овој дел ќе откриеме разни информации како пласман по групи, датуми и часови на натпревари, целосни детали за групата и финалните фази на турнирот. Google Search ќе овозможи само со неколку кликања да дознаете за секој играч и тренер на 32-те учесници, информира AndroidHeadlines.

Денешното лого на Google е инспирирано од претстојните фудбалски емоции кои не чекаат на Светското првенство во фудбал 2018. Турнирот ќе започне по само часови и ќе го окупира вниманието на милиони корисници пред телевизискиот екран. Многу од земјите учествуваат уште еднаш, но за некои нации тоа е деби претставување на Мундијалот, како на пример Панама и Исланд. Најинтересните натпревари ќе се одржат на модернизираниот стадион „Лужники“ во Москва, каде што на 15 јули ќе ги измерат силите двата тима кои ќе влезат во финалето на Светското првенство во фудбал 2018.

Добро е да знаете дека делот посветен на Светското првенство во фудбал ќе стане активен откако ќе започне турнирот, кој ќе се одржи меѓу 14 јуни и 15 јули. Првиот натпревар ќе ги исправи еден против друг домаќините од Русија и Саудиска Арабија. Неколку часа пред почетокот, пребарувач на Google ќе започне да покажува најнови информации за составите на двата тима, корисни совети за навивачите и други интересни вести. Идејата е да не морате да преземате друга апликација, за да го пратите турнирот, кога сте во движење.

Пребарувачот ќе се фокусира на вистинските резултати на натпреварот, додека Google News е погодно решение за сите тековни вести околу тимовите. Посебен дел под наслов „World Cup Tracker“ ќе ги сгледи настаните на теренот во реално време и ќе го олеснува откривањето на статистиките за претставувањето по минути. Се разбира, секогаш можете да користите гласовни команди во Google Assistant за да го разберете исходот од натпреварот на Светското првенство во 2018 година во Русија.

 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново