Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Viber доби ажурирање за Android и iOS, кое носи голем број на нови функции кон платформата, вклучувајќи ја и можноста за испраќање на тајни пораки.

Корисниците сега можат да одлучат колку долго сликите, видеата и чат пораките ќе бидат достапни за спротивната страна. Можностите за поставувања на овие тајни пораки се 1, 3, 7 и 10 секунди.

Покрај тоа, Viber сега нуди инстант видео пораки. Корисниците треба само да се притиснат и да ја држат видео иконата за миг, за да можат да се снимат и испратат видео со траење до 30 секунди.

 

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново