Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

На традиционалниот Samsung Unpacked настан,  Samsung ги претстави новите предводници во класата Galaxy S7 и Galaxy S7 Edge.

Главните карактеристики кои беа истакнати на настанот за новите модели се отпорност на вода, слот за micro SD картичка, always-on екран, помали батерии за добар капацитет, Vulkan API за подобра графика кај игрите, подобрена камера со акцент на можноста за слики во услови со слаба осветленост.

Инаку, Galaxy S7-ците како што се очекуваше доаѓаат со Snapdragon 820 чипсет, а во одредени региони во светот стандардно Exynos чип. Екраните се со големина од 5,1 и 5,5 инчи, а вклучуваат и Quad HD висока резолуција.

Главната новина кај екраните е вклучување на можност за константна вклученост на делови од екранот, како кај Lumia моделите, со што се добиваат информации без голема потрошувачка на енергија и без потреба од отклучување на екранот.

Двата модела ќе работат на 4G RAM меморија, што слободно може да се каже дека веќе во џебовите не носиме мобилни телефони, туку цели компјутери. За работата на хардверот ќе се погрижат батерии со капацитет од 3.000 и 3.600 mAh.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново