Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Евтини алтернативи за помалку пари ќе добијат оние кои го сакаат врвниот LG G5.

Два смартфони  ќе ја носат ознаката LG X Cam и LG X Screen. Првиот модел ќе има две камери на задната страна, како и 5,2 инчен екран со 3D Bending Glass стакло.

 

X Screen ќе има екран што никогаш не се гаси, позајмен од моделот LG V10. На екранот секогаш ќе се покажуваат нотификациите и разните други информации.

Новите уреди ќе бидат со одлични перформанси, тврди LG, по пониски цени. Засега сеуште не е позната цената по која ќе се продаваат овие телефони. Детали ќе се откријат на Mobile World Congress следната недела, кога ќе го претстават и нивниот врвен модел G5.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново