Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Samsung  по неколкуте пробни верзии и ограничен пласман потврди дека премиум серијата на Galaxy S6 и Galaxy S6 Edge смартфоните конечно ќе ја добијат целосната надградба со оперативниот систем Android 6.0 Marshmallow во кој ќе бидат вклучени и нови алатки во интерфејост TouchWiz.

Најголеми подобрувања ќе има кај Galaxy S6 Edge чиј страничен дисплеј ќе прикажува повеќе кратенки и функции за апликациите. Samsung наскоро ќе објави и кои други смартфони покрај Galaxy S6 ќе добијат надградба.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново