Yaris Photo

27.11.2020

Уникатен и препознатлив, новиот Toyota Yaris е најдобриот избор за сите оние кои се во потрага по компактен, удобен, моќен и безбеден автомобил. Четвртата генерација на Yaris одлично се вклопува во урбаниот начин на живеење, но ќе ви понуди и максимално уживање при возење на отворен пат.

snapchat spotlight

26.11.2020

Како што знаеме, Snapchat е сервис кој веќе има, исто како што имаше и Instagram, некаков вид на креирање на видео содржина со ефекти.

Cityjet eco4

25.11.2020

„Сименс“ и државната компанија „Дојче бан“ ги објавија плановите за развој на возови со погон на водород, кои треба да бидат тестирани во 2024 година, со цел да ги заменат дизелските возови во германската железничка мрежа.

Ilon Musk

24.11.2020

Сопственикот кој е и главен и извршен директор на ИТ компанијата Tesla , Илон Маск со богатство проценето на 128 милијарди долари се искачи на второто место на листата на најбогатите луѓе во светот. Тој ова место го презеде од Бил Гејтс кој сега со вредност слична со таа на Маск, падна на третото место.

kina uspeshno lansira robotizirano letalo na mesechinata po bitni podatoci za naukata 1

24.11.2020

Кина синоќа лансираше ракета со робот за да собере примероци од камења од Месечината, со што ќе стана првата земја што тоа го прави од 1970 година, јавија британските медиуми.

5G

21.11.2020

Франција ја лансираше петтата генерација мобилни мрежи (5G), а првите фреквентни активации се резервирани за корисниците кои претходно се претплатиле на услугата.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново