Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

horoskop fin

Поради стресни ситуации кои ве оптоваруваат можни несогласувања со партнерот.

Овен
Нечија приказна на вас остава негативен впечаток. Вие не верувате во големи зборови без покритие. На средба со соработниците, бидете повнимателни и поскромни од вообичаеното. На емотивно поле, партнерот искрено сака да ви угоди. Покажете дека имате доволно доверба во заедничкиот аранжман. Што се однесува до здравјето, добро се чувствувате.

Бик
Ако не ви се допаѓа нечија улога или однесување, немојте да бидете премногу надмени пред вашите соработници. Чувајте ја смиреноста на духот и стрпливо чекајте да ги смирите негативните страсти кои постојат во вашата околина. Ако си дозволите забелешка на емоционално претерување пред саканото лице, очекувајте негативна реакција како одговор.

Близнаци
Окупирани сте со одредени ситуации во личниот живот, така што воопшто не размислувате за обврските на работа. Денеска е особено поволен ден за сите оние кои се занимаваат со приватен бизнис. Заработувачката се зголемува. Чувството на напуштеност не ви дава мир. Тешко ви е да ја преболите старата љубов. Престанувате да преземате иницијатива во љубовта. Партнерот ви го замерува тоа.

Рак
Зафатените ќе бидат во добра и квалитетна врска, кон што дополнително ќе придонесе сексуалниот апетит кој ќе биде зголемен, а поради тоа ќе се јават и многу нови искри во врската и нови емоции од страна на саканата личност. Слободните Ракови ги очекуваат нови познанства, а можеби и нови авантури. Сепак, ако започнете нешто ново треба да знаете дека тоа нема да е долготрајно

Лав
Вие завршите важна работа и имате големи очекувања. Внимателно проценете го редоследот на потези на средба со соработниците. Добриот глас се слуша далеку, така што ве очекува добра реклама и финансиски придобивки. Се чини дека некој одеднаш го разурнува вашиот љубовен план или аранжман што го имате со некој близок. Контролирајте ги своите импулси. Проверете ја крвната слика.

Девица
Добро сте расположени и сакате да ја раширите добрата атмосфера на работа. Ве чека убав работен ден. Денес ако започнувате нова врска, таа ќе биде долготрајна и многу значајна. Ако сте во врска, саканата личност ви дава малку внимание, тоа многу ви пречи. Ќе бидете понапнати од вообичаено и склони сте кон нагли и непромислени одлуки. Внимавајте.

Вага
Јуни ви носи мирен и убав период во емотивните односи. Зафатените Ваги ги очекуваат убави нешта во врската, без посебни турбуленции или проблеми. Вашата врска ќе доживее убав период исполнет со многу љубов. Кон тоа ќе придонесе и вашето однесување, вниманието кое ќе го насочите кон саканата личност, но и поддршката која ќе ја нудите во секое време кога ќе биде потребна.

Скорпија
Поради стресните ситуации кои ве оптоваруваат може да дојде до одредени несогласувања со партнерот. Слободните Скорпии ќе се соочат со ново и пријатно познанство со личност која ќе биде многу драга и внимателна, но потребно е да се заштитите од влез во врска во овој период, бидејќи можни се непријатни разочарувања. Сепак, бидете отворени кон нови познанства и средби.

Стрелец
Добар период за подобрување на материјалната ситуација. Можно е да имате повеќе работа од вообичаено. Имате многу доверба во саканата личност и таа ве мотивира да бидете подобра личност. Многу сте вљубени, постојано мислите на саканата личност. Ќе уживате во својот љубовен живот исполнет со романтика, фантазија и убави чувства. Избегнувајте ги шеќерите.

Јарец
Ако немате веродостојни информации за деловните можности, не правете лекомислени ветувања, туку побарајте нечија интервенција и посредување. Сите проблеми е полесно да се решат со нечие присуство. Бидете нежни и имагинативни пред вашиот љубовен партнер. Препуштете се на вашите чувства и емоционална инспирација. Проблеми со кожата.

Водолија
Ако сте доволно чесни или одговорни за она што го правите, не дозволувајте нечија чудна приказна да ве предомисли. Постапете според вашата совест бидејќи е важно да го испочитувате заедничкиот договор. Подобро е да прифатите некоја утешна варијанта, иако таа не е својствена на вашиот карактер и темперамент. Болки во мускулите. Чувствителен дел на зглобовите.

Риби
Не ве чекаат никакви дополнителни обврски или големи промени. Денот ќе помине мирно на работа. Во љубовта, водите тешка внатрешна борба со себе, но не сакате за тоа да разговарате со никого. За оние кои ќе сметаат дека не е време за ништо сериозно, ќе се јават многу личности кои ќе ги заинтригираат. Имате слаба циркулација. Мора повеќе да се движите, пешачите, возите велосипед.
.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

О Г Л А С

                        за избор на 20 судии-поротници во Основен суд Велес

  1. Кандидатот за судија - поротник потребно е да ги исполнува следните услови:
  1. да е полнолетен државјанин на Република Северна Македонија
  2. да има завршено најмалку средно образование
  3. активно да го владее македонскиот јазик
  4. да ужива углед за вршење на функцијата судија-поротник
  5. да не е постар од 60 години.

            II.За судија-поротник не може да биде избрано лице кое со судијата или судијата-поротник во истиот суд е во сродство во права линија или во странична линија до трет степен или е негов брачен другар, ниту лице кое со член на Судски совет на РСМ е во сродство во права линија или во странична линија до трет степен или е негов брачен другар.

            III.Заинтересираните кандидати потребно е да поднесат пријави и документи и тоа:

            -Диплома за завршено образование (оригинал или заверена на нотар),

            -Уверение за државјанство,

      -Потврда од казнена евиденција (издадена од суд според местото на раѓање).

            IV.Пријавата со потребните документи да се достават до Основен суд Велес (на приемна писарница или преку пошта со препорачана пратка) на адреса ул.„8-ми Септември“ бр.53, во рок од 15 дена од објавувањето на огласот.

                                                                                                   ОСНОВЕН СУД ВЕЛЕС

 
   
   
   
   

Најново