Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

horoskopleto

Што предвидуваат астролозите за денешниот ден:

Рак
Љубов
Вашите скриени чувства денеска ќе се појават , на ваша среќа. Ќе бидете малку збунети , но ќе ви биде мило.
Кариера
Заклучоците до кои доаѓате ќе останат познати само за вас и за никој друг. Тоа не е типично за вас, но овој пат така е најдобро.
Здравје и совет
Никаде не треба да брзате.

Лав
Љубов
Малите естетски вештини ќе бидат ваш начин да и се приближите на саканата личност , со која сте на дистанца. Делумно ќе имате успех.
Кариера
Оние кои работат во лаборатории , болници , институции од затворен тип и слично ќе добијат унапредувања и добри резултати.
Здравје и совет
Не влегувајте во расправии.

Девица
Љубов
Ќе се обидете на другата страна да и се претставите во најдобро светло, но тоа нема да биде вашето најдобро издание. Резултатот може да биде менлив.
Кариера
Резултатите од вашата работа би можеле да излезат на виделина , со што ќе ви порасне гордоста. Продолжете да го градите започнатото.
Здравје и совет
Мала меланхолија.

Вага
Љубов
За да ја подобрите вашата љубовна состојба , денеска послужете се со вашата интуиција. Нека таа ве води и се ќе биде подобро.
Кариера
Во сите дејности , кои се поврзани со луѓе ќе постигнете денеска завидни резултати. Другите ќе соработуваат.
Здравје и совет
Не освојувајте по секоја цена.

Шкорпија
Љубов
Ќе продолжите да заведувате драга личност. За неа ќе бидете неодоливи. На тој начин ќе ја зголемите блискоста во врската.
Кариера
Ќе дојде до мали преиспитувања во врска со финансиски вложувања , за кои ќе мислите дека не се стабилни. Ќе смислите нов план.
Здравје и совет
Не можете вие да одработите за другите.

Стрелец
Љубов
Ќе бидете склони кон попуштање во се и сешто , а некои целосно ќе ги симнат критериумите за љубов. Самците би можеле да бидат со личност по принципот ,,која и да е” .
Кариера
Ако сте решени да делувате од сенка, денеска е ден кога на таков начин може да постигнете успех.
Здравје и совет
Прво промислете, а потоа делувајте.

Јарец
Љубов
Веројатно ќе ја повикате саканата личност на интимна вечера , каде ќе покажете завидно кулинарско знаење.
Кариера
Иако некои колеги ќе бидат малку почувствителни и ќе прават драма , добро е што ќе донесете креативност и нови решенија.
Здравје и совет
Освежете се на чист воздух.

Водолија
Љубов
Ќе се веселите со пријатно друштво и нема да дозволите ништо да ви ги расипе добрите односи , расположението и забавата.
Кариера
Подобро од другите знаете дека дека со мали чекори се минува исто растојание како и со големи.
Здравје и совет
Релаксирајте се.

Риби
Љубов
Блиска личност ќе ви го отвори своето срце и ќе ви ги покаже своите емоции . Ќе возвратите со иста мерка.
Кариера
Една состојба или дел од работата ќе биде дефиниран, созреан и заклучен. Од тоа ќе произлезат нови иницијативи.
Здравје и совет
Можна е мала настинка.

Овен
Љубов
Кулминацијата на поврзаноста со пријателите ќе ви донесе радост , а секако ќе ги подобри и личните особини.
Кариера
Би сакале да воведете некои измени во процесот на работата. Денеска ќе размислувате за деталите.
Здравје и совет
Крајот делото го краси.

Бик
Љубов
Ќе заклучите дека е време на другите да им покажете колку се сакате и да ја официјализирате врската. Некои тоа само ќе го посакаат.
Кариера
Ќе работите без напор и нема да се зимачувате со премногу прашања . Имате добра перспектива , позитивен став.
Здравје и совет
Сега живеете уредно.

Близнаци
Љубов
Богатството на еротиката и сензуалноста ќе бидат главна одлика на овој ден. Уживајте.
Кариера
Можете слободно да направите нешто за себе. На кого било да му објасните , ќе го разбере вашиот став и ќе го прифати како нешто нормално.
Здравје и совет
Ќе знаете да се справите со проблемите.

peskaravel

deltaprom

malina

babuna1

Поврзани вести

Kozuvcanka NG 300x250 Duma

veles2

gradsko1

caska

JPVLISICE

romantik1

jkpsvetinikole

crvenkrst2

vmro

biblioteka

fokus1

teatar

sekerce

gradinka

macaovcarova

konsalting

АПЕЛ ЗА ПОМОШ НА СЕМЕЈСТВОТО МАНЕВИ

На 20 декември 2019 година во пожарот што изби во комплексот Варналиите, во Велес, на улица: „Јован Наумов Алабакот“ целосно е оштетена и куќата со реден број 10 на семејството Маневи во која живееја Љубица и Бојан. Огнот ги пеплоса покуќнината, мебел, технички апарати и гардероба. Тие немаат каде да живеат. Засега се згрижени кај роднини. На Љубица и Бојан им е потребна граѓанската помош и поддршка. Граѓани, да му покажеме на ова семејство, дека не е само во загубата на имотот. 

Пред и за време на новогодишните и божикни празници, секој од Вас колку што може нека донира на сметка 210-5016284563-22, депонент НЛБ Тутунска Банка АД Скопје. Сопственик на сметката е Манева Љубица со живеалиште на ул. Јован Наумов Алабакот број 10 во Велес. Број на повикување за физички лица е 289, за правни лицае 262, со назнака донација.

За добронамерните граѓани надвор од Македонија уплатите можат да се вршат на IBAN Code MK7210501628456322, SWIFT TUTNMK22.

Најново