Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

horoskop fin

Во петокот, важно е да се биде внимателен со емоциите и да не се даваат празни ветувања. Повеќе за она што ве чека, проверете во нашиот дневен хороскоп.

Овен

Ако личните и, особено, љубовните односи се нестабилни, сфатете што навистина сакате. Дали незадоволниот изглед може да ја доведе ситуацијата до поделба. Размислете реално што ќе добиете и што ќе изгубите со прекинување на вашата врска.

Бик

Не прифаќајте го несогласувањето на вашите роднини со некои од вашите лични предлози. Можеби вреди да се разгледа нивната гледна точка. Долгорочните инвестиции само ќе го донесат очекуваниот принос ако не се во ризична област како што се земјоделството.

Близнаци

Ќе ви дадат задача која ќе изгледа премногу сложена и ќе се сомневате во вашата способност. Подгответе се што ви треба пред да започнете, како што се информации, опрема, правци (ако е поврзано со патувањето). Откако ќе ги обезбедите вашите ресурси, сите ќе изгледаат поинаку.

Рак

Ситуацијата на работното место ќе биде малку експлозивна. Тоа ќе биде поврзано со судир на интереси помеѓу шефот и остатокот од тимот. Не земајте посредничка улога, дури и ако вашето влијание е непобитно. Порано или подоцна, некој ќе се жали на вашите постапки.

Лав

Размислете добро ако вреди да се ангажирате во услугата што сакате и дали некои луѓе не ја злоупотребуваат вашата реакција премногу често. Eгоизмот понекогаш е покорисен од алтруизмот. Со некоја имагинација, ќе ги растера облаците над вашата романтична врска.

Девица

Ќе ви биде потребна максимална мобилизација за да се справите со вашите обврски денес, но вие можете да го направите тоа. Вашите напори ќе бидат забележани и ценети. Вие не може да биде во малку непријатна ситуација. Лице кое не е многу задоволно ќе почне да ви се додворува. Реагирајте силно за да избегнете недоразбирања.

Вага

Полната месечина во вашиот знак сугерира дека ќе има промени. Ќе ги надминете постојните ограничувања и ќе најдете решенија за сериозни спорови. Од друга страна, не е можно некој да ве поднесе на суд. Совладајте ги емоциите и прифатете ја ситуацијата како дел од реалноста.

Скорпија

Некои од колегите ќе се обидат да привлечат внимание со своите достигнувања, па дури и да ја сфатат туѓата заслуга. Вашето чувство за правда ќе биде засегнато, но не е пожелно да се предизвика неред. Вклучете се во проблемите на вашето семејство, вашите роднини ви се потребни.

Стрелец

Вашите стари грешки ќе станат предмет на коментар. Лошо е тоа што вашиот разговор ќе биде вашето сопствено однесување. Запомнете дека никој не е безгрешен пред да ги критикува вашите колеги. Нивниот инстинкт за самоодржување ќе биде посилен од почитта кон вас.

Јарец

Случаите на недоразбирање и дома и на работа негативно ќе влијаат на вашето расположение. Не е важно што се чувствувате, важно е добро да ја извршите вашата работа. Во случај да сте сосема досадни, побарајте да ја напуштите работата порано или барем да организирате кратка прошетка за време на викендот. Тоа ќе ве освежи.

Водолија

Вашиот близок ќе изрази незадоволство од некои од вашите постапки. Реагирајте со имагинација. Малите гестови честопати предизвикуваат голема радост. Докажете ја својата љубов со добро изненадување.

Риба

Вашата интелектуална и физичка состојба е во хармонија. Вие сте во состојба да издржите многу повеќе од вообичаено. Извлечете максимум од потенцијалот за да не жалите за пропуштените можности.

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

E baner

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на hrmk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 30/10/2019 година.

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на hrmk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 30/10/2019 година.