Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

horoskop fin

Денеска, ќе биде важно да бидете внимателни со документи и со пари. Видете повеќе во нашиот дневен хороскоп.

Овен
Треба да ги игнорирате навидум привлечните предлози, бидејќи не е соодветен моментот за промени поврзани со работата или со бизнис. Подобро е да ги одложите важни деловни состаноци. Проверете ги податоците со кои работите.

Бик
Водете грижа за две работи, за нервите и за финансии. Избегнувајте конфликти од секаква природа. Ако планирате да го менувате работното место, ограничете се само на барање понуди и прегледување информации.

Близнаци
Не се откажувајте од можноста да посетите краток курс за зголемување на квалификациите или семинар за размена на искуства. Ќе импресионирате со професионализмот, а и ќе создадете корисни конекции.

Рак
Неверојатно спокојни сте денеска, таткашто никој не би можел да ве извади од рамнотежа. Структурирајте ги вашите долгорочни планови. Ако неодамна сте доживеале љубовно разочарување ќе имате можност да ги поправите работите.

Лав
На работното место се ќе се одвива според вашите претпоставки. Можно е да добиете дополнително пари. Бидете претпазливи при разгледување на комплексни решенија за да не треба подоцна да ги поправате грешките.

Девица
Ќе добиете поддршка за реализацијата на проектот, кој пред извесно време ви бил одбиен. Ќе имате можност да се радувате и да бидете горди, бидејќи ќе направите чекор напред со остварувањето на една од своите желби.

Поврзани вести

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

E baner

Најново

 
   
   
   
   

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на hrmk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 30/10/2019 година.

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

20 (дваесет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на hrmk@rontis.com  или на адреса:                                  ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 30/10/2019 година.