Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

iskreniprijateli fin

Ѕвездите можат да ви откријат кој ќе биде тука за вас и во добро и во зло.

Бик
Велат дека Биковите се тврдоглави, но ако ја погледнете ситуацијата од друг агол, ќе сфатите дека всушност станува збор за упорност и дека нема полојален знак во Зодијакот. Тие се великодушни, верни и имаат заштитнички став. Ако сакате пријател засекогаш, некој кој нема да се откаже од вас, тогаш треба да побарате човек во знакот Бик. Неговото пријателство е за цел живот.

Рак
Чувствителни, полни со разбирање и емпатични. Тоа е најдобриот опис за Раковите. Иако најчесто се дружат со луѓе слични на себе, нивната топлина може да ги стопи и најтврдите срца. Нивната емпатија едноставно не дозволува другите да останат на цедило, па затоа Раковите се пријатели кои први ќе ви помогнат ако се најдете во неволја.

Јарец
Јарците имаат тесен круг на пријатели, а најдобар пријател им е оној кој ќе се покаже како одговорен и лојален. Многу бараат од пријателите, но повеќекратно враќаат! Имаат многу познаници и иако и кон нив се однесуваат коректно, ретко кога познанствата им прераснуваат во вистински пријателства. Најчесто ги негуваат старите пријателства и подготвени се да направат сè за пријателите!

Поврзани вести

E baner

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

10 (десет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на hrmk@rontis.com  или на адреса:

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 30/11/2019 година.

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи:

Техничар  во оддел за  одржување

Кандидатите треба да ги исполнуваат следните услови:

  • ССС (Електро- техничар,  Машински техничар и др. сродни занимања)
  • Познавање на англиски јазик
  • Познавање на работа со компјутери
  • Со или без работно искуство ( предност имаат кандидати со работно искуство со машини )

Локација : Република Македонија - Велес

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со слика на  hrmk@rontis.com  или на адреса: ДПТ РОНТИС  ДООЕЛ Велес  с. Долно Оризари бб, Велес 1400  задолжително со назнака за Техничар, најдоцна до 30/11/2019 година .

Најново