Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

dnevenhoroskop fin

Денешниот ден ќе понуди интересни настани и испитувања. Што ве очекува според зодијакот: 

Овен
Обидете се да ги оцените вашите сопствени и туѓи акции со еднаква тежина. Ако треба да работите колективно, направете го тоа рано во денот. Во вечерните часови, најверојатно ќе се појават тешки прашања што ќе ве вознемируваат.

Бик
Започнете го денот со вашиот познаник. Подигнете импулс. Ќе имате ментални тешкотии со кои ќе можете да се справите ако обезбедите физички напор. Периодот ќе биде малку тежок, но корисен.

Близнаци
Фокусирајте се на заеднички активности кои изгледаат тешки поради некоја причина. Обидете се да ги судите деталите и да не се плашите од нив. Ќе знаете кој е со тебе и на кого може да се смета.

Рак
Останете на дистанца. Чувајте неутралност. Ќе се најдете во доста сложени ситуации кои можат да ви наштетат. Помислете на вашата социјална позиција.

Лав
Настаните никогаш нема да ја помогнат вашата концентрација. Во текот на денот ќе се чувствувате како учесници во “Свадбата на Фигаро” на Моцарт. Ќе биде малку потивко ако одберете уште поважни цели и го одложите остатокот.

Девица
Не се ограничувајте само на една активност. Вие не може да ги добиете нештата како што мислите, но искористите можност да експериментирате со нови методи.

Вага
Направете одредено време за себе. Грижете се за вашето здравје, вашиот изглед, вашите духовни потреби. Обидете се да го сторите тоа во соодветна средина.

Скорпија
Тивок ден во кој не е пожелно да се претера во иницијативата. Внимавајте и искористете ја ситуацијата колку што е можно повеќе. Немојте да бидете премногу сомничави.

Стрелец
Не останувајте сами. Можете да го користите дел од денот за да ги анализирате сопствените мисли, но повеќето од вас се посветуваат на вашите ветувачки тактики, особено оние поврзани со љубовните емоции. Размислете за преференциите на другата страна.

Јарец
Оценете ги објективните услови, но не ги задоволувајте другите. Не дозволувајте да ве манипулираат и да не ги претерате трошоците за туѓо влијание.

Водолија
Вашиот ден ќе биде исполнет со прашања, а не со романтични емоции. Обидете се да ги поправите проблемите со љубовта, но немојте да се занимавате со финансии. Следете ги правилата и бидете дисциплинирани.

Риба
Гледајте и почекајте. Уживајте во љубовните емоции што ќе ве обвинат. Воздржете се од какви било финансиски трансакции, особено ако тие се од прогресивен карактер.

Поврзани вести

E baner

web banner 300x250 Sinalco Duma

banerknigovodstvo

Швајцарската мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала РОНТИС, заради зголемување на својот постоечки капацитет во фабриката во Велес, има потреба да вработи:

10 (десет) Оператори во производство

Кандидатите треба да ги поседуваат следните квалификации:

  • ССС
  • Со или без работно искуство

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ Велес ги охрабрува сите заинтересирани кандидати  да аплицираат, без разлика на нивната полова, верска или национална припадност.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со фотографија на hrmk@rontis.com  или на адреса:

ДПТ РОНТИС ДООЕЛ   с. Долно Оризари бб, Велес 1400 (со назнака за Оператор ), најдоцна до 30/11/2019 година.

Швајцарска мултинационална компанија активна во областа на фармацијата и производство на медицински помагала заради зголемување на својот постоечки капацитет има потреба да вработи:

Техничар  во оддел за  одржување

Кандидатите треба да ги исполнуваат следните услови:

  • ССС (Електро- техничар,  Машински техничар и др. сродни занимања)
  • Познавање на англиски јазик
  • Познавање на работа со компјутери
  • Со или без работно искуство ( предност имаат кандидати со работно искуство со машини )

Локација : Република Македонија - Велес

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете ја Вашата биографија (CV) со слика на  hrmk@rontis.com  или на адреса: ДПТ РОНТИС  ДООЕЛ Велес  с. Долно Оризари бб, Велес 1400  задолжително со назнака за Техничар, најдоцна до 30/11/2019 година .

Најново