Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

ljubovenpar fin

Ретроградната фаза на Марс завршува во понеделник, денеска. Од 26 јуни, настаните на љубовта се чинеа поразочарувачки. Сега почнува период на рестартирање на врските и љубовниот живот. Можеме да смениме многу работи. Што ве очекува според зодијакот, погледнете во нашиот љубовен хороскоп.

Овен
Оваа недела, претставниците на Овен ќе се чувствуваат побезбедно во љубовта. Марс, Вашата владејачка планета, беше ретроградна од 26 јуни, а овој понеделник ќе влијае на вашиот знак. Со будењето на Марс, вашиот љубовен живот исто така ќе се движи. Иако немате недостаток на романтични можности, изгледа дека не ги искористувате повеќето од нив. Сега можете да го промените начинот на кој се движите.

Бик
Со брачниот другар ќе разговарате за многу работи во врска со вашата врска, семејството, но ќе има повеќе зборови од акција. Во воздухот има толку многу оптимизам, но не и доволно чекори.
Може да се чувствувате дури и како вашиот партнер да ветува повеќе отколку што може или не. Друга можност е, ако неодамна сте контактирале, веројатно да имате планови да живеете заедно. Бидете внимателни, можеби прерано ќе ја донесете оваа одлука.

Близнаци
Врзаните претставници на хороскопскиот знак Близнаци ќе бидат возбудени. Можно е да имате планови да почнете да водите здрав начин на живот или пак идеи за проект, бизнис, кој ќе ви донесе и повеќе приходи. Забавете го темпото и не правите избрзани одлуки.

Рак
Може да има сериозен конфликт помеѓу вас и вашиот партнер. Прашање за кое повеќе не сакате да молчите. Ќе се однесувате едни кон други како непријатели, а не како некој близок. Марс ќе биде главниот виновник за нестабилноста во твојот љубовен живот. Бидете внимателни, немојте да правите или да кажете нешто за што ќе зажалите во подоцнежна фаза.

Лав
Во вторникот, Меркур, кој сега е во вашиот знак, ќе се повлече во Јупитер. Ова значи дека ќе зборувате слободно за вашите желби. Можно е дека сакате да импресионирате толку многу што ветувате повеќе отколку што можете. Или можеби ќе речете “Те сакам” набрзина. Во секој случај, размислете двапати пред да разговарате. Значи внимавајте на вашиот збор.

Девица
Прекрасни вести за Девицата, особено за оние чиј сексуален живот во последно време не помина хармонично. Марс, владетелот на вашето либидо и сите дејства, ќе има влијание врз вашиот романтичен сектор. Како резултат на оваа космичка промена, вашата сексуална “фрустрација” брзо ќе стане сексуално задоволство, без разлика дали сте во скорешни односи или имате сериозна врска.

Вага
Конечно, љубовниот живот на Вагата ќе се раздвижи. Почнувајќи од 26 јуни, кој беше застарен на Марс. Можно е односот со партнерот да биде незадоволителен, дека се дистанциравте меѓусебно. Оние од вас кои сакаа да создадат нова врска, веројатно, исто така, се соочија со неможноста да ја спроведат. За среќа, по понеделник може да се очекуваат големи пресврти во љубовта.

Скорпија
Дури и на почетокот на неделата, благодарение на Марс, Зодијаците ќе се чувствуваат возбуда во полето на љубовта. Ако сте разочарани скоро со вашите сакани, а сексот не е задоволителен, тоа ќе се промени.

Стрелец
Целиот Хороскоп почувствува ретроградна фаза на Марс, Стрелците не се исклучок. Тоа влијаеше на вашиот сектор на романса. Можеби старата љубов се потсетила сама по себе или комуникацијата со колегата не била хармонична. Време е да се расчисти љубовниот живот и да се оди напред.

Јарец
Време е да се разбудите, драги Јарци. Почнувајќи од оваа недела, можете да продолжите да се движите напред повторно. Ова се однесува на вашите цели и амбиции во животот, но исто така и на вашиот романтичен свет. Ако не сте имале храброст да започнете нова љубовна врска или флерт, сега ќе можете да размислувате стратешки. Време е вашата стратегија да се примени во љубов, не само на работа.

Водолија
Страста и искрените зборови ќе ги загреат срцата на Водолијата, зашто нивниот сакан човек ќе ги открие нивните срца. Моментите што ќе ги поминете заедно ќе ве натера да сфатите дека го сакате повеќе од кога било.

Риби
Ако сте неврзани, но сакате љубов, вашиот пријател можеби ќе сака да ве запознае со некого. Кажете: Да, Риби! За некои претставници на зодијакот кои неодамна започнале да имаат врска, може да се случи разочарување во љубовта. Одеднаш работите стануваат непријатни помеѓу вас и вашиот колега. Слушајте го вашиот внатрешен глас.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

С О О П Ш Т Е Н И Е  З А  Ј А В Н О С Т

            Општина Велес ја информира јавноста дека, третото авионско тертирање против комарци ќе го изврши на ден 14 август (петок) 2020 год. во периодот од 0500 до 0630 часот. Доколку временските услови не дозволуваат авионско прскање истото ќе се изврши наредниот ден, 15 август (сабота) 2020 год.

            Границата, на третирањето е: Езеро Младост, с. Отовица, месност Јарбош, по течението на Вардар од север од с. Башино село низ Велес, се до вливот на реката Бабуна и с. Горно Караслари. На запад границата започнува од населбата Превалец, преку населбата Керамидна кон фабриката „Киро Ќучук“ и с. Горно Оризари.

Со третирањето ќе биде опфатено целото градско и приградско подрачје, како и целото течение на реката Вардар на овој потег. И оваа година ќе се третира рекреативниот центар Езеро Младост со непосредната околина.

Се известуваат пчеларите во времето на третирање и 3-4 часа потоа да ги затворат кошниците со пчели, заради можноста од влијание на средството со кое се врши третирањето врз безбедноста на пчелните семејства.

           

                                                                                    Градоначалник

                                                                                    на Општина Велес,

                                                                                    Аце Коцевски

 
   
   
   
   

Најново