Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

zaljubeni fin

Планетата на љубовта, Венера и Нептун, се противат едни на други оваа недела, што ќе нè спречи јасно да ги видиме нештата во љубовта. Ретроградниот Меркур, исто така, ќе се почувствува, но благодарение на тоа, за среќа, многу прашања ќе бидат разјаснети. Што ве очекува според зодијакот, погледнете во нашиот љубовен хороскоп.

Овен
Претставниците на Овен може да се чувствуваат малку збунети околу љубовта. Виновен за ова ќе биде Марс , кој е во ретроградна фаза. Но, Меркјури исто така ќе заземе ретроградна позиција во вашиот романтичен сектор. Ова може да ја донесе вашата поранешна љубов од вашето минато. Внимавајте, активностите во оваа фаза немаат посебно значење.

Бик
Таман кога мислите дека сè е во ред со вашата сакана и Универзумот одлучува да ве изненади. Оваа промена се должи на Нептун, кој оваа недела ќе влијае на вашиот љубовен живот. Може да се чувствувате збунети, имате потреба од повеќе разбирање.

Близнаци
Близнаците исто така ќе се чувствуваат чудно во љубовта, а Меркур, кој е исто така и нивната владејачка планета, ќе биде “виновен”. Меркур ќе ја преземе својата ретроградна фаза и ќе остане до 19-ти август. Се чини дека ќе ги преиспитате вашите одлуки, идеи и планови за вашиот љубовен живот.
Можеби ви е жал за нешто што сте го кажале или направиле за сегашниот или поранешниот љубовник. Оваа недела не е најдобра за комуникација, но може да размислите за тоа што би сакале да ѝ кажете на другата страна.

Рак
Поврзаните претставници на зодијакот се чини дека се малку збунети, уморни од постојаната потрага по светлината во нивната врска. Се обидувате да го видите најдоброто во ситуацијата или во вашата половина, но сега ќе видите дека континуирано затворање на очите не е најдобро за вас и за вашата врска. Може да се соочите со комплексна финансиска состојба. Тоа нема да биде лесно, но време е да се реши овој проблем.

Лав
Во последната недела од јули, Лавот ќе знае што треба да направит во неговите комуникациски вештини. Сето ова ќе се случи благодарение на ретроградниот Меркур. Не го земајте како нешто негативно, бидејќи тоа ќе ве научи како да ги пренесете своите мисли на начин што другите можат да ги доживеат правилно. Вашите односи се наоѓаат на крстопат.

Девица
Или вие или вашиот партнер одбивате јасно да ги разгледувате работите. Венера се противи на Нептун, ставајќи ги своите розови очила во однос на љубовта. Има нешто што вашиот сопружник го прави што не ви се допаѓа, но сепак ги задржувате вашите очи затворени. Зошто? Ќе морате да се соочите со тоа … и можеби не ви се допаѓа реалноста. Добрата вест е дека откако тоа ќе направите, љубовта може да победи сè.

Вага
Повторно превртување во љубовниот живот на Вага. Лунарното затемнување ќе дојде во вашиот романтичен сектор тесно поврзано со Марс, кој моментално патува ретроградно во истиот дел од вашата табела. Ако сте биле разочарани од недостатокот на движење помеѓу вас и некој што го среќавате, може да одлучите дека е време да ја завршите оваа врска.

Скорпија
Претставниците на Скорпија нема да ги увидат работите во својот љубовен живот. Вие нема да може да бидете на ист бран со одредена личност. Тој или таа може да се сретнат со некој друг или мислат дека вашата врска не ветува, но дека не е важно со оглед на вашиот став. Бидејќи овие односи не се сосема јасни, може да се чувствувате разочарани. Најдобро се откажете од вашите очекувања, инаку романтичниот балон на кој патувате може да пукне.

Стрелец
Старата љубов ќе ве потсети на себеси и ако вашата врска е драматична, сега е време да добиете одговори. Без разлика кога ќе завршите, ќе се чувствувате како да сте подготвени да ги расчистите недоразбирањата и да завршите мирно по добра комуникација. На еден или друг начин, ќе разберете зошто ви е потребно ова разјаснување.

Јарец
Јарците ќе бидат малку недоверливи на зборовите на нивниот сопружник. Иронично, тој или таа може да се чувствуваат на ист начин за тебе. Кога линиите на комуникација тргнаа наопаку со вас? Не само што ќе морате да ги разјасните вашите очекувања, но вие и вашиот љубовник ќе треба да почнете да правите напори. Ако вашата врска е важна за вас, ќе треба да обрнете повеќе внимание на нив.

Водолија
Водолиите ќе се чувствуваат како да не можат да контролираат сè што се случува околу нив, особено кога станува збор за љубовта. Интензивното затемнување на Месечината ќе дојде до вашиот знак, тесно поврзан со Марс, кој е ретрограден.
Време е да ја свртите страницата и да го оставите зад себе она што не прави да се чувствувате добро, дури и ако тоа значи да пронајдете нова љубов.

Риба
Ако сте во врска, оваа недела нема да сакате да ги видите негативите на вашиот партнер. Ако одлучите да го видите најдоброто во вашиот сакан, тоа може да помогне да го смирите вашето его. Ќе разберете дека тој или таа сака вашата врска да биде совршена. Вие сте дел од овој план, постапувајте така што и двајцата ќе сте среќни.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

 
   
   
   
   

Најново