Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

par fin

Јуни е еден од месеците за одмори, возбудливи средби, љубовни флертувања. Без разлика дали имаме врска или бараме нов партнер, сакаме да донесе уште повеќе романтични емоции. Според ѕвездената карта, овој месец носи повеќе среќа во љубовта посебно за 4 Хороскопски знаци. Види дали и твојот е меѓу нив.

Близнаци

Многу работи ќе се случат овој месец за вас, припадниците на знакот Близнаци, особено ако вашиот роденден е во јуни. Деновите ќе бидат возбудливи, и ако сте биле под стрес во последно време, работите ќе се променат. Вашата среќа ве чека, особено кога станува збор за вашиот љубовен живот. Важно е да се напомене дека љубовните врски ќе бидат краткорочни. Па бидете внимателни како ќе влезете во нив.

Скорпија

Луѓето родени во знакот Скорпија ќе можат да се радуваат овој јуни. Вашите раце ќе бидат полни, а во однос на љубовта, дефинитивно ќе имате нешто да уживате. Шанса за нова и повеќе љубов? Ако веќе сте во контакт, тогаш треба да размислите да преминете на следното ниво со вашиот партнер.
Времето е добро за плановите, и среќата ќе биде на ваша страна. Позитивните вибрации, исто така, може да се очекуваат од неврзаните.

Водолија

Во јуни, во однос на љубовта, може да се чувствувате малку збунети. Во овој месец, важно е да одвоите време да дознаете што точно барате на љубовен план. Ќе имате многу можности да продолжите со љубов, но нема да имате успех, освен ако не знаете точно што сакате.
Среќата ќе биде на страната на оние претставници на знакот Водолија кои се подготвени да го променат својот живот во позитивна насока за повеќе заедничка љубов.

Риби

Бидете сигурни, драги Риби. Со леснотија ќе го привлечете вниманието на спротивниот пол и нема да пропуштите додворувачи. Сепак, важно е да се има поголема видливост. Покажете го умот и не брзајте по вашиот избор во љубовта. Позитивните емоции можат да ве заслепат и да ве заведат при изборот на партнер.

 

 

SEMM baner MK

Поврзани вести

banerduma

 

 

baner i od veles se moze

E baner

Konsalting Jovevi

С О О П Ш Т Е Н И Е  З А  Ј А В Н О С Т

            Општина Велес ја информира јавноста дека, третото авионско тертирање против комарци ќе го изврши на ден 14 август (петок) 2020 год. во периодот од 0500 до 0630 часот. Доколку временските услови не дозволуваат авионско прскање истото ќе се изврши наредниот ден, 15 август (сабота) 2020 год.

            Границата, на третирањето е: Езеро Младост, с. Отовица, месност Јарбош, по течението на Вардар од север од с. Башино село низ Велес, се до вливот на реката Бабуна и с. Горно Караслари. На запад границата започнува од населбата Превалец, преку населбата Керамидна кон фабриката „Киро Ќучук“ и с. Горно Оризари.

Со третирањето ќе биде опфатено целото градско и приградско подрачје, како и целото течение на реката Вардар на овој потег. И оваа година ќе се третира рекреативниот центар Езеро Младост со непосредната околина.

Се известуваат пчеларите во времето на третирање и 3-4 часа потоа да ги затворат кошниците со пчели, заради можноста од влијание на средството со кое се врши третирањето врз безбедноста на пчелните семејства.

           

                                                                                    Градоначалник

                                                                                    на Општина Велес,

                                                                                    Аце Коцевски

 
   
   
   
   

Најново